Nope...Nope... Not now... Message me then maybe...

 

theofficialstereklibrary:

Top 25 Sterek Fanfiction

Crash Landers by  - Oneshot | 31,173 | PG-13 

In which Stiles learns to Stalk That Stalk. (Or, how to accidentally woo your unfriendly neighborhood alpha in roughly five hundred handwritten steps.)

Shit. What do you write inside a fake ticket meant to briefly mislead a slightly unhinged werewolf into deep annoyance? Stiles is pretty sure, “Ahahahahahaha” is not appropriate, and 100% certain that, “For reasons I cannot even explain to myself, you’ve kind of been a recurring feature in my ongoing journey of sexual discovery since the first time I laid eyes on you,” will not go over well. Hmm. Decisions, decisions.

Eventually, he writes, “Gotcha!” and walks back over to the car, shoving the fake ticket under the left windshield wiper with satisfaction. It’s not much better than “Ahahahahaha,” but it’s a significant improvement on the other option, so Stiles is going to count it as a win. He goes back to the cruiser, meets his father coming the other way, and mostly forgets about it. Hopefully it’ll at least cause some mild intrigue at some point, unless (please, please, please, please) something else comes up.


"Yes hello, I’d like to make a de-paws-it."
"That’s funny."
"My finances are not a fucking game, Jessica."

"Yes hello, I’d like to make a de-paws-it."

"That’s funny."

"My finances are not a fucking game, Jessica."

(Source: theclearlydope)

Global Disasters Waiting to Happen

These are things that are very likely to happen in the near future. Things that will wipe out all of mankind. Whoop.

Read More

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!